Jeśli nie masz przestrzeni by w pełni przeżyć tych kilka słów, nie czytaj.

To jest zaproszenie do PRZE-ŻY-CIA w PEŁNI SIEBIE – tu proszę byś się zatrzymał/a. Weź głęboki oddech do swoich korzeni. Przeżyj ten oddech jeszcze raz …

Jeszcze wolniej … Wdech … Wydech …

Pisząc te słowa PRZEŻYWAM je całym sobą. Jest we mnie to uczucie bardzo żywe, kolorowe, mam wręcz poczucie dotyku TAJEMNICY ŻYCIA – tak właśnie to czuje i tak we mnie to płynie.

Mam wrażenie, że czasem słowa niosące głębokie doświadczenia muszą się przebić. Wcześniej byłem przekonany, że chodzi o moją gotowość usłyszenia i widzenia, okazuje się, że nie tylko. 

Te słowa niosą za sobą coś większego, pracują, przebijają się, szukają dostępu być może do naszych serc, być może naszej podświadomości, naszego ducha … Poczuj sam/a.

Tym razem tak było u mnie. Wielokrotnie słowo PRZEŻYJ TO, pozwól sobie na PRZEŻYCIE poruszało się w mojej przestrzeni.

A może jak małe dziecko szukało zaczepki do wspólnej zabawy … A może flirtu …

We mnie …

Kiedy usłyszałem słowa Gerharda Walpera : „… Puść wszystko, puść wszystko co trzymasz w dłoniach, w ciele, w głowie … Puść … I pozwól sobie PRZEŻYĆ to na co chcesz spojrzeć, co w Tobie się porusza … „

WAŻNE !!! Poczuj teraz z oddechem …

I daj sobie czas na przeżycie tych słów – a może czegoś więcej.

Słysząc te słowa wiedziałem ciałem, sercem … Całym sobą, że wydarzyło się dla mnie coś ważnego. Duszyczka ma szalona zaczęła poruszać się w tanecznej ekstazie. Kiedy wieczorem zaTańczyłem ze zdumieniem obserwowałem co moje ciało, co mój tancerz wyprawia.

Głęboko w sobie wiedziałem, że to doświadczenie nie jest do zrozumienia, do nazwania czy zwykłego odhaczenia – kolejny szczyt zdobyty – to doświadczenie jest ŻYWEPoRuszające

Nie mogłem się tym podzielić na początku – po prostu dostałem bana – słyszę nie nazywaj tego. Znacie to uczucie … Jakie to ważne, aby nie rozpraszać, nie wyrzucać tej pięknej energii naszego subtelnego, intymnego doświadczenia, pozwalając nasycić się w pełni.

Więc przeżywam w pełni, głęboko pierwszy raz tak prawdziwie od bardzo dawna bo czuje, że to nie jest obce, że to uczucie znam z dzieciństwa.

Jeszcze będąc w łonie matki ten taniec już trwał.  Czyż nie jest tak, że dziecko w łonie mamy PRZEŻYWA to co Ona, przeżywa, wszystko to co w jej otoczeniu się dzieje …

Nie goniłem, nie szukałem na siłę, że musze mieć odpowiedź, rozwiązanie czy jakieś domknięcie. Bez oczekiwań pozostawałem w tym procesie doświadczeń, doznań, życia – SZTUKI PRZEŻYWANIA

Opiekując się i towarzysząc pewnej cudownej istocie w jej głębokim procesie uzdrawiania traum, trudnych historii, usłyszałem wewnętrzny głos – TERAZ PRZEŻYWAJ SIEBIE i POZWÓL PRZEŻYWAĆ INNYM.

Poczułem całym sobą, że to czego właśnie doświadczam jest jedną z TAJEMNIC ŻYCIA.

I czuję to każdego dnia coraz wyraźniej, mocniej obserwując jak wszechświat mnie uczy, pokazuje w MAŁYCH CUDACH dnia codziennego.

Tak, to jest SZTUKA PRZEŻYWANIA ŻYCIA, PRZEŻYWANIA SIEBIE nie tylko po przez Medycynę Ruchu, taniec, oddech, śpiew, ceremonie … 

Lecz w codziennej relacji ze światem, z ludźmi, z samym sobą. I zgoda by każdy z nas przeżył, każde nawet najtrudniejsze doświadczenie w pełni sam .

Często pomaganie zabiera to doświadczenie PRZEŻYWANIA, wręcz jest to pewnego rodzaju ingerencja w uzdrawiający CUD, który w pełni przeżywany indywidualnie pozwala sięgnąć do wewnętrznej MOCY, OSADZIĆ się, właściwie w PEŁNI ZINTEGROWAĆ.

Więc tańczę obok płaczącej jak dziecko istoty PRZEŻYWAJĄC SIEBIE.

Z szacunkiem patrząc ponad … Będąc świadkiem CUDu. Będąc w SŁUŻBIE ŻYCIA.

I tych CUDów dnia codziennego, małych, maleńkich i tych wielkich jest wiele. Odkąd PRZEŻYWAM SIEBIE prawdziwie, świadomie … WIDZĘ, SŁYSZĘ i CZUJĘ więcej i głebiej.

I do odkrycia tej SZTUKI PRZEŻYWANIA ŻYCIA w SOBIE przez SIEBIE chcę Ciebie zaprosić … Teraz, właśnie teraz puść wszystko … Oddychaj i … PRZEŻYWAJ …

PRZEŻYWAJ ŻYCIE swoje ISTNIENIE

PRZEŻYWAJ to z czym jesteś bez względu na to gdzie jesteś

PRZEŻYWAJ swoja historię – to również ważne.

Swoją OBECNOŚĆ … Swoje MARZENIA

PRZEŻYWAJ wszystkie swoje RELACJE – wszyscy jesteśmy JEDNOŚCIĄ.

Kiedy dzielisz się – PRZEŻYWAJ – nawet tym co trudne …

Gdy ktoś dzieli się z Tobą też PRZEŻYWAJ z szacunkiem i miłością.

– WIDZĘ CIĘ, SŁYSZĘ CIĘ.

PRZEŻYWAM Z TOBĄ, PRZEŻYWAJĄC SIEBIE. –

DZIĘKUJĘ, że mogłem podzielić się, że była zgoda. DZIĘKUJĘ za tą służbę.

Pisząc te słowa TAŃCZĘ i PRZEŻYWAM jeszcze GŁĘBIEJ z wdzięcznością żegnając zachodzące słońce i z miłością czekając na NOWE.

A teraz  PRZEŻYJ TO SAM

Gdy w PEŁNI PRZEŻYWASZ 

JESTEŚ OBECNY – Tu i Teraz

JESTEŚ POŁĄCZONY

ŚWIADOMY

JESTEŚ W CIĄGŁYM RUCHU, nieuniknionym TAŃCU zmian.

JESTEŚ ŻYCIEM

PAMIĘTAJ !

DZIĘKUJĘ i do WIDZENIA w DRODZE.

– Sławomir Gęściak